خرید کیسه خواب خوب + بهترین مارک کیسه خواب در سال ۱۴۰۰

راهنمای خرید کیسه خواب

0

همه شما که بارها به کوهنوردی، کمپ و مسافرت رفته اید می دانید که ضروری ترین وسیله برای این مواقع کیسه خواب است. افراد ماجراجو خوب می دانند که داشتن یک خواب راحت در جنگل و کوهستان و طبیعت متکی به داشتن یک کیسه خواب خوب است.

یکی از بزرگترین لذت های سفر و کمپینگ، سر کردن یک شب تا صبح و خوابیدن در دل طبیعت است. اما در اکثر موارد شب ها هوا بسیار سرد می شود و چادرهای مسافرتی و پتو نمی توانند از ما در مقابل سرمای هوا محافظت کنند.

به همین دلیل داشتن کیسه خواب مناسب بسیار ضروری است. ولی از آنجا که کیسه خواب ها در تعداد و مدل ها و قیمت های زیادی وجود دارند، انتخاب از بین آن ها کار سختی است. در این مقاله در لاو اسپورت این کار را برای شما راحت کرده ایم. مشخصات کیسه خواب خوب را بررسی کرده ایم و بهترین کیسه خواب ها را هم معرفی کرده ایم. با ما همراه باشید.

انواع کیسه خواب | چه نوع کیسه خوابی انتخاب کنیم؟

هر فصل از سال تجهیزات خاص خودش را می طلبد. در مورد کمپ و سفر هم همین مساله صادق است. برای شرایط جوی و آب و هوایی مختلف انواع مختلفی از کیسه خواب ها وجود دارد. که عبارتند از:

  1. کیسه خواب تابستانی
  2. کیسه خواب سه فصله
  3. کیسه خواب زمستانی

کیسه خواب تابستانی

برای استفاده در مناطق گرمسیری و مخصوصا در فصل تابستان مناسب است. وزن بسیار کمی دارد. برای افرادی که به کوهنوردی می روند سبکی آن یکی از مزیت هایش به حساب می آید. وقتی این مدل از کیسه ها را می بندید حجم بسیار کمی را اشغال می کنند. به همین دلیل به راحتی در کوله شما جا می شوند. کیسه خواب تابستانی در دمای صفر و منفی یک درجه سانتی گراد و بالاتر از آن انتخاب بسیار مناسبی است.

کیسه خواب سه فصله

در فصل بهار و پاییز بهترین انتخاب نوع کیسه سه فصله است. این محصولات برای مناطقی که در فصل های گرم سال هم هوای سردی دارند مناسب هستند. از نوع تابستانی گرمای بیشتری دارند و امکانات و تجهیزات بیشتری نیز برای گرم کردن در اختیار شما می گذارند. اما وزن آن ها بیشتر است و فضای بیشتری را نیز اشغال می کنند. اگر به جایی می روید که دمای هوا بین منفی هشت تا منفی یک درجه سانتی گراد متغیر است کیسه خواب سه فصله بهترین انتخاب است.

کیسه خواب زمستانی

تنها راه مقابله با سرمای سوزان شب های فصل زمستان، کیسه خواب زمستانی است. اگر در این فصل سال به کمپ، کوهنوردی و طبیعت گردی می روید دو نوع تابستانی و سه فصله را فراموش کنید. چرا که باید کیسه زمستانی همراه خود داشته باشید. این نوع، گرمای بسیار بیشتری به شما می دهد، اما در عوض وزن بیشتری هم دارد. حمل این کیسه ها با توجه به وزن و حجم زیادی که دارند مشکل تر است. اما اگر کیسه خوبی انتخاب کنید تا حدی این مشکل را برطرف کرده اید.

انواع کیسه خواب بر اساس شرایط جوی
انواع کیسه خوابمزایامعایب
کیسه خواب تابستانیوزن کمی دارد
با اندازه کوچک فضای کمی اشغال می کند
برای مناطق سردسیر و فصل زمستان مناسب نیست
کیسه خواب سه فصلهاز نوع تابستانی گرم تر است
در فصول مختلف می توان از آن استفاده کرد
نسبت به نوع تابستانی حجم و وزن بیشتری دارد
کیسه خواب زمستانیگرمای بسیار بالا
مناسب برای فصل زمستان و مناطق سردسیر
دارای امکانات و تجهیزات بیشتر
وزن زیادی دارد
حجم زیادی را اشغال می کند

خرید کیسه خواب با توجه به شکل

کیسه خواب ها را از نظر شکل به سه دسته تقسیم می کنند:

  • مستطیلی
  • مومیایی
  • نیمه مستطیلی

کیسه خواب مستطیلی

اگر دوست دارید آزادانه بخوابید و در خواب غلت بزنید حتما کیسه خواب مستطیلی را انتخاب کنید. این نوع مناسب افرادی است که هنگام خواب تحرک زیادی دارند.

البته باید در نظر داشته باشید که نوع مستطیلی گرمای کمتری نسبت به دو نوع دیگر دارد. از طرفی به دلیل طراحی مستطیل شکل، حجم بیشتری دارد و جای بیشتری را موقع جمع شدن اشغال می کند.

این نوع از کیسه خواب در دو مدل یک نفره و دو نفره تولید می شود. البته بعضی از مدل های یک نفره را می توان به هم وصل کرد و یک کیسه خواب دو نفره به وجود آورد.

کیسه خواب مومیایی

کیسه خواب مومیایی با توجه به آناتومی بدن انسان طراحی شده است. به این معنی که در قسمت پاها عرض کمی دارد و در قسمت بالایی جایی که سرشانه قرار می گیرد عرض بیشتری دارد. این نوع از کیسه های خواب گرمای بیشتری را حفظ می کنند. بنابراین مناسب فصل زمستان می باشند.

داشتن حجم و وزن کمتر نسبت به دو نوع دیگر از مزیت های کیسه های نوع مومیایی به حساب می آید. با این حال به دلیل جمع و جور بودن و داشتن فضای بسیار کم هنگام خواب، بسیاری از افراد از این کیسه ها استفاده نمی کنند.

نیمه مستطیلی (بشکه ای)

در حد وسط کیسه خواب های مومیایی و مستطیلی، نوع نیمه مستطیلی یا بشکه ای قرار می گیرد. کیسه های نیمه مستطیلی فضای بیشتری نسبت به نوع مومیایی دارند در نتیجه راحت تر هستند. از طرف دیگر نسبت به مدل مستطیلی فضای کمتری دارند پس گرمای بیشتری نیز حفظ می کنند.

وزن و حجم مناسب این کیسه ها باعث شده افراد زیادی به خرید آن ها اقدام کنند. اگر هم فضای راحتی می خواهید هم گرم ماندن برایتان مهم است، کیسه خواب نیمه مستطیلی را انتخاب کنید.

انواع کیسه خواب بر اساس شکل
انواع کیسه خوابمزایامعایب
کیسه خواب مستطیلیفضای زیادی برای خوابیدن داردگرمای کمتر نسبت به دو نوع دیگر
حجم بیشتر نسبت به دو نوع دیگر
کیسه خواب مومیاییگرمای بیشتری دارد
وزن کمتری دارد
حجم کمتری اشغال می کند
هنگام خواب فضای آزاد کمی دارد
کیسه خواب نیمه مستطیلیگرمای مناسب
فضای آزاد مناسب هنگام خواب
دارای امکانات و تجهیزات بیشتر
نسبت به نوع مومیایی حجم بیشتری دارد

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.