چه کیسه بوکسی بخریم؟ بهترین کیسه بوکس های بازار در سال ۱۴۰۰

راهنمای انتخاب و خرید بهترین کیسه بوکس

0

چه یک بوکسور حرفه ای باشید، چه تازه ورزش بوکس را شروع کرده باشید اولین چیزی که نیاز دارید یک کیسه بوکس حرفه ای است. همیشه امکان حضور در باشگاه و تمرین با یک حریف واقعی وجود ندارد. به همین خاطر نیاز به یک حریف فرضی دارید که بتوانید تکنیک هایی که یاد گرفته اید را تمرین کنید. این حریف فرضی باید از ویژگی های خاصی برخوردار باشد. باید با دوام باشد، ساختار محکمی داشته باشد و از مواد مناسبی تشکیل شده باشد تا مدت زمان زیادی قابل استفاده باشد. اما مشکلی که هنگام خرید این حریف های فرضی وجود دارد این است که آنقدر مدل ها و انواع این کیسه ها زیاد هستند که انتخاب را برای شما سخت می کنند. از همین رو امروز در لاو اسپورت تمامی نکاتی که برای خرید کیسه بوکس نیاز دارید بدانید را به شما خواهیم گفت. قبلا مقاله ای درباره نحوه انتخاب بهترین دستکش بوکس در لاو اسپورت منتشر کردیم. حالا نیز در این مقاله طوری شما را راهنمایی می کنیم که بدون نیاز به اتلاف وقت بتوانید بهترین کیسه بوکس مناسب خود را پیدا کنید.

انواع کیسه بوکس

حتما با برخی از انواع کیسه بوکس آشنایی دارید. ممکن است در باشگاه، یا در خانه دوستان تان آن ها را دیده باشید. اما شاید دقیقا ندانید انواع آن به چند دسته تقسیم می شوند. پس اجازه دهید تمامی انواع این وسیله های ورزشی را معرفی کنیم.

کیسه سنگین یا آویز

معروف ترین نوع کیسه بوکس نوع سنگین یا آویز است. همان هایی که در فیلم های زیادی هم دیده ایم. که با زنجیر یا طناب از سقف آویزان می شوند. این کیسه ها استوانه ای شکل هستند و از آنجا که وزن زیادی دارند می توانند ضربات محکم را به راحتی تحمل کنند. کیسه های سنگین می توانند برای تمرین تکنیک های دست و پا استفاده شوند. علاوه بر بوکسورها، ورزشکاران دیگر رشته های ورزشی مانند کاراته، موی تای و… نیز از این نوع استفاده می کنند. وزن این کیسه ها بسته به اینکه برای کودکان و نوجوانان تولید شده باشند، یا برای بزرگسالان، از ۱۵ تا ۹۰ کیلوگرم متغیر است.

[irp]

کیسه بوکس ایستاده

دومین نوعی که باید معرفی کنیم نوع ایستاده است. کیسه‌های ایستاده روی یک پایه قرار می گیرند. به این ترتیب برای استفاده از این کیسه‌ها لازم نیست آن ها را از سقف یا دیوار آویزان کرد. از طرفی هنگام استفاده از نوع ایستاده، ورزشکار آزادی عمل بیشتری دارد. این کیسه ها برای تمرینات دست و تمرینات پایی که در ارتفاع پایین انجام می شوند مناسب است.

کیسه گلابی یا سرعتی

این نوع از کیسه بوکس از آنجا که به شکل یک گلابی ساخته می شود با نام کیسه گلابی شناخته شده است. کیسه های گلابی یا سرعتی کاربردهای زیادی دارند اما مهم ترین دلیل استفاده از آن ها بالا بردن سرعت ورزشکار در وارد کردن ضربات است. نوع سرعتی برعکس باقی انواع این محصولات، از هوا پر شده است. همچنین کیسه های گلابی در دو نوع آویزان و ایستاده موجود هستند. به طور کلی می توان گفت کیسه های گلابی ایستاده بهتر از نوع آویزان آن هستند.

کیسه بوکس اشکی

نوع اشکی از نظر ظاهر به کیسه های گلابی و از نظر محتویات داخلی به کیسه های سنگین شباهت دارد. در واقع کیسه های اشکی با اندازه و وزن کوچکتر از کیسه های سنگین ساخته می شوند تا ورزشکار در هنکام تمرین سرعت بیشتری داشته باشد. همچنین برای کسانی که جای زیادی در منزل خود ندارند یا نمی خواهند کیسه بوکس فضای زیادی از اتاق را اشغال کند نوع اشکی از نوع سنگین مناسب تر است.

کیسه گلابی دو طرفه

این کیسه ها نوعی از کیسه های گلابی هستند که همزمان به سقف و کف اتاق وصل می شوند. به این ترتیب نوسان حرکتی این کیسه ها در مقایسه با بقیه انواع آن بیشتر است. به همین دلیل از کیسه گلابی دوطرفه برای تقویت حرکات دفاعی و به خصوص جاخالی دادن استفاده می شود.

نکات مهم هنگام انتخاب و خرید کیسه بوکس

حالا که با انواع این محصولات آشنا شدید بهتر است به ویژگی هایی که یک کیسه بوکس خوب باید داشته باشد توجه کنید.

نوع کیسه بوکس. اول مشخص کنید از چه نوعی می خواهید استفاده کنید. آویز یا ایستاده؟ سنگین یا سرعتی؟ برای اینکه بهترین انتخاب را انجام دهید باید به سبک تمرینات خود نیز توجه کنید. اگر بیشتر تمرینات شما را حرکات سرعتی تشکیل می دهند، بهتر است یک کیسه گلابی تهیه کنید. یا اگر می خواهید قدرت و استقامت دست های خود را افزایش دهید یکی از انواع سنگین یا اشکی برای تان مناسب تر است.

وزن. می دانید وزن استاندارد کیسه بوکس چقدر است؟ در واقع وزن استانداردی وجود ندارد! چرا که همه چیز به وزن شما بستگی دارد. در اکثر موارد بهتر است کیسه ای را انتخاب کنید که وزنش یک سوم وزن شما است.

جنس. هم اکنون در بازار این کیسه ها را با جنس های مختلفی مانند چرم مصنوعی، برزنت و چرم طبیعی می توانید پیدا کنید. به عقیده ما جنس برزنتی این کیسه ها علاوه بر اینکه از کیفیت مناسبی برخوردار نیستند، می توانند موجب آسیب رساندن به پوست شما شوند. به همین دلیل ما نوع چرمی را پیشنهاد می کنیم. اگر یک محصول حرفه ای می خواهید کیسه بوکس چرمی اصل، و اگر یک کیسه بوکس ارزان می خواهید، جنس چرم طبیعی را انتخاب کنید.

محتویات داخلی. کیسه ها معمولا یا با شن پر می شوند، یا با مواد دیگری مانند خاک اره، فوم و ماسه. انتخاب این مورد به ترجیح خودتان بستگی دارد. فقط فراموش نکنید که بعد از خرید هم می توانید محتویات داخلی کیسه را خودتان عوض کنید.

قیمت کیسه بوکس. در نهایت مقدار هزینه ای که می کنید انتخاب هایتان را محدود می کند. طبیعتا اگر کیسه ای شنی با جنس چرم اصل و وزن زیاد بخواهید باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. اما با توجه به نکاتی که در این بخش گفتیم می توانید یک کیسه بوکس حرفه ای با قیمتی مناسب پیدا کنید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.